Skip to main content

26 listopada ewangelizatorzy Przystanku Jezus spotkali się w parafii p.w. MB Królowej Polski w Warszawie w ramach nowego projektu PJ na Marymoncie, którego celem jest podtrzymywanie zapału ewangelizacyjnego przez cały rok oraz propagowanie idei ewangelizacji na PJ.

W spotkaniu wzięło udział blisko 80 osób z Warszawskich wspólnot. Koordynator Przystanku Jezus Mateusz Warda opowiedział o tym, czym jest inicjatywa odbywająca się od 22 lat w towarzystwie Festiwalu Pol’and’Rock. „Chcemy budować wokół siebie Kościół, który nie ma granic, do którego może wejść każdy ze swoją historią życia i doświadczeniami. Poprzez braterskie spotkania twarzą w twarz chcemy podprowadzić drugiego człowieka do osobistego spotkania z Jezusem, który nie krytykuje grzesznika, ale zawsze daje mu drugą szansę” – mówił Mateusz Warda.

Krzysztof ze wspólnoty Woda Życia opowiedział świadectwo, jak podczas Przystanku Jezus w 2018 r. wraz ze swoim kolegą rozmawiał na Woodstocku z młodym chłopakiem Damianem, który od długiego czasu zmagał się z problemem alkoholowym, miał kłopoty z budowaniem zdrowych relacji i z wybaczeniem. Ewangelizatorzy opowiedzieli mu o Jezusie, po czym pomodlili się za niego i odeszli. Damian wrócił do swojego namiotu i gdy sięgnął po łyk piwa poczuł, że jakaś siła odciąga go od tego. Nie potrafił zrozumieć, co się wtedy stało, ale do końca festiwalu nie potrafił już znaleźć sobie miejsca. W drodze powrotnej do domu zadzwonił do przyjaciela z dawnych lat, z którym pokłócił się i nie chciał mu wybaczyć. Opowiedział, czego doświadczył na Woodstocku i poprosił o przebaczenie. Gdy wrócił do swojego rodzinnego miasta zwrócił się po pomoc do wspólnoty Anonimowych Alkoholików i do dziś żyje w trzeźwości. Ma żonę i dziecko, jest dziś szczęśliwym człowiekiem dbającym o swoją rodzinę. Bóg w jego życiu zadziałał z mocą i przez ewangelizatorów pokazał mu, że wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy.

Takich historii nasi ewangelizatorzy opowiadają mnóstwo, gdy wracają po ewangelizacji. Przystanek Jezus, a także inne wydarzenia ewangelizacyjne możemy organizować dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Jeśli leży ci na sercu ewangelizacja w środowiskach młodzieżowych, wesprzyj naszą misję, klikając TUTAJ.