Jesteśmy świeżo po rekolekcjach w Zespole Szkół nr 14 we Wrocławiu. Był to bez wątpienia czas łaski i działania Boga w sercach młodych ludzi, spragnionych Jego Słowa i obecności.

Najlepszym komentarzem do tego, co wydarzyło się w tych dniach będą modlitwy zapisane przez uczniów na zakończenie rekolekcji.

Dziękuję, że mimo wszystko tyle na mnie czekałeś i byłeś zawsze obok. Dziękuję, że mogę wyjść z tego smutku i samotności, że mogę wrócić w Twoje ramiona pełne miłości. Chcę chwycić Cię za rękę i nigdy więcej jej nie puszczać. Sama nie mogę wiele, ale z Tobą mogę wszystko.

Dziękuję za rozgrzeszenie.

Chcę podziękować, że ciągle czekasz, aż mi się wreszcie uda. Ty będziesz tam ciągle, jak przyjdę. Dostałem nową wiarę i nadzieję na zmiany. Proszę, pomóż mi być zawsze na Mszy.

Dziękuję za to, że chciałeś mnie znaleźć. Za wodę, w której już nie tonę. Za złapanie mnie za głowę i potrząśnięcie myślami. Za uścisk ręki. Za zrozumienie. Za dostrzeżenie piękna w mojej ułomności. Za odwagę. Za ludzi.

Dziękuję Ci. To były jedne z najpiękniejszych dni mojego życia.

Dziękuję, że znowu Cię Jezu odnalazłam i poznałam na nowo. Wprowadziłeś spokój i szczęście w moim sercu.

Dziękuję, że pomogłeś mi przed samym sobą przyznać się do grzechu, który przez ostatnich parę miesięcy nie pozwalał mi być wolnym człowiekiem.

ZACZĄŁEM ZNOWU CZUĆ!

Tatusiu, dziękuję za te rekolekcje. Czułam Cię w słowach, w tańcu, czułam Cię obok. Za towarzystwo, za tych ludzi… Dziękuję.

Dziękuję, że uwierzyłam. Dziękuję, że jesteś.

Dzięki świadectwom zrozumiałem, że takie sytuacje przytrafiają się również innym ludziom. Nie jestem sam. Nauczyłem się, co należy w nich robić.