1% podatku = 0 zł. wydatku

Jeśli przekażesz 1% z własnego podatku, nie tracisz ani grosza,
nie trafia on do Skarbu Państwa tylko do konkretnej organizacji pozarządowej.

Nasze Stowarzyszenie otrzyma pomoc – Ty naszą wdzięczność i modlitwę.

Jak przekazać 1% podatku?

Naszym ewangelicznym obowiązkiem jest ewangelizacja. Jeśli nie potrafisz, nie posiadasz tego charyzmatu, boisz się wyjść i ewangelizować, twierdzisz sam lub ktoś stwierdził, że nie będziesz nigdy ewangelizatorem! Jest to nieprawda!

Ty również możesz ewangelizować!
Jak?

Przekaz 1% podatku na nasze Stowarzyszenie i pozwól młodym, charyzmatycznym osobom, które odkryły w sobie dar ewangelizacji bezpośredniej, pragną formacji, organizować się i ewangelizować. Wystarczy 1% zaangażowania!

Procedura przekazania 1% podatku jest bardzo prosta – nie musisz sam dokonywać wpłaty na rachunek Stowarzyszenia. Wystarczy, że w składanym zeznaniu rocznym wskażesz po prostu nasza organizację, a 1% podatku przekazuje naczelnik urzędu skarbowego.

Nasz KRS to:
0000059009

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE
W SŁUŻBIE NOWEJ EWANGELIZACJI – WSPÓLNOTA ŚW. TYMOTEUSZ

Czy firma na ryczałcie może przekazać 1%?

Jeśli prowadzisz swoja własną działalność gospodarcza i jesteś opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,masz prawo do przekazania 1% podatku na OPP. Warunkiem darowizny dla OPP w twoim przypadku jest terminowe złożenie rocznej deklaracji PIT-28. Musisz zadbać o wpisanie do zeznania prawidłowego numeru KRS organizacji.

Jeszcze nie jest za późno!

Jeżeli spóźnisz się ze złożeniem deklaracji podatkowej w danym roku, to utracisz prawo do przekazania 1%. Warto złożyć nawet puste zeznanie, a potem w ramach korekty przekazać kwotę na rzecz naszej Organizacji. Korektę (bądź korekty) należy złożyć w ciągu jednego miesiąca po upływie terminu złożenia deklaracji podatkowej za dany rok.

Jeżeli deklarację roczną złożysz wcześniej, czyli przed 30 kwietnia, to termin miesiąca na złożenie korekty należy liczyć i tak od 30 kwietnia, a nie od dnia złożenia deklaracji.

O nas

Fundacja