1. Dzisiejsza Liturgia Słowa ukazuje nam przeciwstawne postawy: hipokryzję-wyrachowanie i szczodrość objawiającą się w hojności a wynikającą z umiłowania Boga. Bogu podoba się to dobro, które wynika z głębi naszego serca. To niewiele które mamy i którym umiemy się dzielić, nie zachowując wszystkiego wyłącznie dla siebie sprawia, że Bóg widzi w nas swoje podobieństwo – rozpoznaje nas jako swoje dzieci.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

9 listopada (poniedziałek) – Rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej

10 listopada (wtorek) – św. Leona Wielkiego

11 listopada (środa) – św. Marcina z Tours

12 listopada (czwartek) – św. Jozafata

13 listopada (piątek) – św. Benedykta, Jana, Mateusza i Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski i Patronów naszej zielonogórsko-gorzowskiej diecezji. W tym dniu także rozpocznie się w Międzyrzeczu I. Synod Diecezjalny – jak słyszeliśmy w Liście Pasterskim odczytanym dzisiaj po Ewangelii.

 1. Trwa miesiąc listopad, codziennie w naszym kościele i Młodzieżowym Centrum Formacji modlimy się na różańcu za zmarłych poleconych naszej modlitwie na kartach wypominkowych. Przy okazji składania wypominek zebraliśmy kwotę 500zł, która w całości przeznaczona zostanie na pokrycie części kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. W intencji wszystkich zmarłych których imiona zostały wypisane w niedzielę 29 listopada o g. 11.00 zostanie odprawiona Eucharystia na którą serdecznie zapraszamy całe nasze rodziny.
 2. Na dzień dzisiejszy został przesłany do wszystkich kościołów List pasterski Episkopatu Polski o prześladowaniu chrześcijan. Ze względu na List pasterski naszego Biskupa, pełny tekst Listu Episkopatu znajduje się na naszej witrynie tymoteusz.org.pl w zakładce Kościół Rektoralny. Tam też można znaleźć najważniejsze i bieżące informacje na temat naszej działalności i funkcjonowania naszego kościoła.
 3. Dzisiaj w Krakowie rozpoczynamy II. moduł II. edycji Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów, która potrwa do piątku włącznie. Zaś od poniedziałku do czwartku będziemy także głosić konferencje formacyjne dla duchowieństwa diecezji radomskiej w Radomiu.
 4. W przyszłą niedzielę w całej Polsce zbierana jest taca na rzecz organizacji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w lipcu 2016r. Ze względu na to, że do parafii w naszej diecezji udadzą się klerycy Seminarium z Paradyża wraz z profesorami i będą kwestować na rzecz utrzymania Seminarium, nasz Biskup podjął decyzję o przeniesieniu zbiórki na Światowe Dni Młodzieży na niedzielę 22 listopada.
 5. Już dzisiaj pragnę zaprosić wszystkich do udziału w Odpuście naszego Kościoła, który odbędzie się w sobotę 5 XII. O godzinie 17.00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia a po niej odbędzie się koncert gitarowy Karola Koneckiego. Wstęp wolny a podczas koncertu będzie można złożyć ofiarę na pomoc prześladowanym chrześcijanom.
 6. Po raz pierwszy chcemy zaprosić osoby z Gubina na rekolekcje adwentowe w naszym kościele, które odbędą się od poniedziałku do środy 14-16 grudnia 2015r. Prowadzić je będzie bp Grzegorz Ryś z Krakowa – przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji. Spotkania rekolekcyjne odbywać się będą wieczorami, tak by nie kolidowały z codziennymi obowiązkami. Już dziś proszę zarezerwujcie sobie ten czas, byśmy razem mogli przygotować się do świąt Bożego Narodzenia we wspólnocie Kościoła.
 7. Dziękujemy wszystkim naszym dobroczyńcom za udzielane wsparcie i zapewniamy o naszej coczwartkowej modlitwie podczas Eucharystii w ich intencji.
 8. W każdą niedzielę w naszym kościele od g. 10.00 zapraszamy do modlitwy adoracyjnej przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie a od g. 10.15 służymy sakramentem Pokuty i Pojednania.
 9. We środę o 18.30 jak co tydzień zapraszamy na swoje spotkanie wszystkich członków Służby Liturgicznej Ołtarza.
 10. Zajęcia uzupełniające z katechezy w zakresie gimnazjum odbywają się w każdy wtorek o g. 18.30.
 11. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbywają się co tydzień w czwartek o g. 18.30.
 12. Próba zespołu muzycznego naszego kościoła w sobotę o g.30
 13. Na rozpoczynający się nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które niech nas umacnia na drodze hojności na wzór miłosiernego Boga.

 

ks. Artur Godnarski

rektor kościoła