Obok kwitnących klasztorów pojawiły się żarliwe grupy modlitwy:

małe komórki życia w łonie Kościoła, często ukryte i zupełnie nieznane,

rozprzestrzeniające w naszym świecie tlen, który odświeża wyżyny duchowe.

pp. Paweł VI

 

Ewangelia – Dobra Nowina, która przemienia życie, nie może być przeżywana w izolacji i oderwaniu od bliźnich. Nie da się żyć błogosławieństwami w pojedynkę – dlatego Jezus zawsze otaczał się gronem swoich dwunastu przyjaciół, z którymi wędrował, jadł, modlił się, odwiedzał znajomych i pośród których czuł się dobrze.

W świecie, w którym młodzi ludzie często czują się odrzuceni, pominięci, niechciani i osamotnieni, Duch Święty wzbudza miejsca, w których każdy może odkryć właściwe znaczenie przyjaźni i miłości.

Dlatego jako Wspólnota od 2003 roku prowadzimy Młodzieżowe Centrum Formacji – miejsce, w którym chcemy TOWARZYSZYĆ młodym, potrzebującym rozmaitych form pomocy. W tym miesiącu  roczną formację w MCF rozpoczyna 8 wolontariuszy z Białegostoku, Pabianic, Warszawy, Łomży, Koszalina, Torunia, Tarnowa i Malezji. Jako Wspólnota zapraszamy ich do naszego codziennego życia – modlitwy, pracy, nauki i służby. W tym czasie będą budować i pogłębiać swoją relację z Jezusem, uczyć się wzajemnych wspólnotowych odniesień, a także formować się do posługi ewangelizacyjnej. Prosimy o modlitwę za nich, by z czasu który został im podarowany, wyszli z doświadczeniem żywej i mocnej wiary oraz bezinteresownej służby bliźnim.

Na przestrzeni minionych 14 lat podobną szkołę życia i charakteru przeszło pośród nas ponad 100 osób.

Jeśli chciałbyś wesprzeć Młodzieżowe Centrum Formacji i podzielić się z nami swoją ofiarą, będziemy bardzo wdzięczni, tym bardziej, że nikt z nas nie pobiera za posługę wynagrodzenia, a utrzymujemy się z Bożej Opatrzności, która działa przez ludzi dobrej woli. Zapewniamy o naszej pamięci i modlitwie za Dobroczyńców, w intencji których w każdy czwartek celebrujemy Eucharystię w naszym Kościele.

Nasze Stowarzyszenie ma status Organizacji Pożytku Publicznego.

 

Katolickie Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza

mBank 70114018500000230217001001

tel./fax +48 508 495 141

e-mail: stowarzyszenie @ tymoteusz.org.pl