Skip to main content

Tymoteusz to jeden z najbliższych współpracowników św. Pawła, do którego apostoł czule zwracał się w dwóch listach, mówiąc do niego „moje dziecko” i „synu”. Przenikliwe spojrzenie Apostoła Narodów sprawiło, że w młodym chłopaku ze skomplikowaną sytuacją rodzinną (ojciec poganin, matka Żydówka), któremu opowiedział o Jezusie, dostrzegł budzący się potencjał.

Co takiego Paweł zobaczył w Tymoteuszu?

Z pewnością młodzieńczą gorliwość, miłość do Jezusa, którego poznał, a przede wszystkim odwagę, która popchnęła go do pójścia wraz z Pawłem w drogę misyjną. Zostawiając dom i rodzinę młody Tymoteusz poświęcił się misji, do której został zaproszony i przyjął ją jako własną.

Czas spędzony u boku Pawła zaowocował przyjaźnią na całe życie i wiernością nawet w najtrudniejszych dla apostoła momentach – zdradzie, uwięzieniu i osamotnieniu. 

Dlatego Paweł powierzył Tymoteuszowi sekret swojego ewangelizacyjnego sukcesu: To, co usłyszałeś ode mnie, przekaż ludziom, którzy będą w stanie nauczyć tego kolejnych (por. 2 Tm 2, 2).

Podobnie było z nami: Mieliśmy szczęście, że na drodze każdego z nas stanął ktoś, kto opowiedział nam o Jezusie. Dla wielu z nas tą osobą był ś.p. ks. Artur Godnarski. Mówił o Jezusie w sposób, który nas zafascynował. Wspólne spędzanie czasu, braterskie i przyjacielskie relacje zaowocowały tym, że postanowiliśmy dołączyć do stowarzyszenia i tak, staliśmy się Tymoteuszami. 

Ucząc się jedni od drugich, nieśliśmy i nadal niesiemy Ewangelię tym, którzy zapomnieli, że Bóg jest bliski, że czeka i nie wypomina błędów. 

Jak możesz skorzystać z naszego doświadczenia i charyzmatu?

Tym doświadczeniem dzielimy się podczas rekolekcji i spotkań. To nasza nadzieja i radość. Ale by spełnić charyzmat Tymoteusza chcemy dzielić się nie tylko Ewangelią, ale także sposobami jej głoszenia. Nauczyliśmy się tego na przestrzeni lat na Przystanku Jezus, rekolekcjach szkolnych i ewangelizując młodzież. 

Jeśli Twoja wspólnota potrzebuje nauczyć się, jak docierać z Dobrą Nowiną do młodych, jeśli prowadzicie przygotowania do sakramentu bierzmowania, jeśli leży wam na sercu dobro i przyszłość Waszych młodych podopiecznych, chętnie podzielimy się z Wami tym, czego nauczyliśmy się od naszych Mistrzów. 

Z radością poprowadzimy warsztaty ewangelizacyjne dla Waszej wspólnoty lub grupy animatorów młodzieżowych.

W programie m. in:

  • Opowiedz swoją historię – przygotowanie świadectwa
  • Savoir vivre ewangelizatora – co robić, a czego unikać
  • Biblia w pigułce – kerygmat
  • Portret ewangelizatora
  • Modlitwa posłania
  • Ewangelizacja w praktyce

Chętnych zapraszamy do kontaktu:

stowarzyszenie@tymoteusz.org.pl

508 495 141