Skip to main content

Ks. Mateusz Włosek zaprosił Członków naszego Stowarzyszenia do współtworzenia rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży z Katowic. Udało nam się utworzyć dwie różne ekipy posługujące!

14.03. Rozpoczęliśmy trzydniowe rekolekcje w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej, natomiast tydzień później – 21.03. – w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego.

Na samym początku poznaliśmy oczekiwania młodych, związane z rekolekcjami. Był też czas na integracyjne dynamiki John’a, które uwolniły pozytywną energię i masę uśmiechów.

Po tym, wspólnie przechodziliśmy przez kolejne punkty kerygmatu. Co ważne, młodzi nie byli tylko biernymi słuchaczami, ale mogliśmy obserwować, jak przeżywali ten czas, jak Pan poruszał ich serca. Szczególnie ważnym momentem, był czas spowiedzi i adoracji Pana Jezusa. Wszystko odbywało się w codzienności tych młodych osób, w ich szkołach, a to urzeczywistniało bliską obecność Boga w każdej przestrzeni ich życia.

Po “oficjalnych” spotkaniach, przychodził czas na te dodatkowe, dla chętnych. Rozmawialiśmy o tym, na co zwrócili uwagę podczas rekolekcji, ale także oglądaliśmy filmy, śpiewaliśmy pieśni i zajadaliśmy smakołyki.

Można śmiało powiedzieć, że cel rekolekcji został spełniony.

Młodzi, razem z ks. Mateuszem, zaraz po rekolekcjach utworzyli nową wspólnotę, która jest ciekawa Jezusa. Razem chcą Go poznawać, a to już wystarczy, by On z całą swoją mocą działał w ich sercach.

Bądź uwielbiony Panie, za Twoją szaleńczą miłość do człowieka! 😉