Szkoła Nowej Ewangelizacji

Stawia sobie za cel formowanie uczniów-misjonarzy Jezusa, który w przystępny i twórczy sposób dzielą się wiarą ze współczesnym człowiekiem. Jej cechą charakterystyczną jest praktyczność – to, czego uczysz się w teorii, od razu możesz wykorzystać w życiu.

Zobacz, czym obecnie się zajmujemy oraz jakie wydarzenia planujemy w najbliższej przyszłości. Dołącz do nas, jeśli chcesz.

Jezus żyje i chce, abyś żył!

Przeżywając radość świąt paschalnych, pamiętamy z całą serdecznością o naszych Przyjaciołach, Współpracownikach i Dobroczyńcach. Dobra Nowina o tym, że "Jezus żyje i chce, abyś żył", niech będzie dla każdego z nas motywacją do wierności na drogach wiary i dalszego...

Misja

Nasza misja to:

  • całoroczna formacja ekip ewangelizacyjnych
  • pomoc w zyskiwaniu mentalności kerygmatycznej
  • przekazywanie doświadczenia osobistego spotkania z Jezusem
  • budzenie zapału do dzielenia się Ewangelią
  • uczenie pracy opartej na metodologii SESA
  • zapewnianie całościowego rozwoju człowieka – osobowościowego, psychologicznego i duchowego
  • wspieranie duszpasterzy w ożywianiu wiary w parafiach, grupach i wspólnotach

Świadectwa

Udział w kursach ewangelizacyjnych i formacyjnych SNE przynosi liczne efekty. Uczestnicy odkrywają, że przyjaźń z Jezusem jest fantastyczną przygodą i zyskują odwagę do tego, by dzielić się Ewangelią w swoim środowisku.

Posłuchaj historii niektórych z nich.

Uczestnicy kursu „Nowe Życie” opowiedzieli nam swoje historie

Po ostatnim kursie "Nowe Życie" w Jeleniej Górze kilka osób opowiedziało nam o swoich przeżyciach i doświadczeniach tego czasu. Posłuchajcie. Nie spodziewałam się wiele, bo uczestniczyłam wielokrotnie w tego typu rekolekcjach. Pan Bóg mnie zaskoczył. Odpowiedział...

Kalendarz kursów

Od momentu, w którym spotkaliśmy Jezusa, nasze życie nabrało dużego tempa. Wszędzie, gdzie jesteśmy, chcemy dzielić się tym, co dla nas uczynił Bóg. Jeśli chcesz zaprosić nas do współpracy, znajdź wolny termin w naszym kalendarzu i skontaktuj się z nami telefonicznie.

Wsparcie

Szkoła Nowej Ewangelizacji nie jest projektem nastawionym na zysk. Ekipa nie pobiera wynagrodzenia za prowadzenie kursów formacyjnych. Ponieważ naszym charyzmatem jest posługa szczególnie wśród ludzi młodych, najczęściej musimy sami szukać środków na pokrycie kosztów organizacyjnych. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zechcesz wesprzeć nas swoją ofiarą w jednej z poniższych przestrzeni:

  • koszty organizacyjne kursów i spotkań formacyjnych
  • dofinansowanie dla osób ubogich, które nie mogą pokryć kosztów udziału

Kliknij „Wspieram” i przejdź do strony gdzie możesz podarować darowizne na wybrane przez Ciebie projekty.

Wspieram

Kontakt

Formularz Kontaktowy

1 + 10 =

Chcesz dowiedzieć się więcej o formacji w Szkole Nowej Ewangelizacji? Wybierasz się na kurs do nas? A może chcesz zorganizować formację SNE dla osób z Twojej wspólnoty lub parafii. Skontaktuj się z nami.

Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza
ul. Kresowa 258 A
66-620 Gubin

Mateusz Warda
Dyrektor
E: m.warda@tymoteusz.org.pl
M: +48 508 495 141