1. Dzisiejsza Liturgia Słowa ukazuje nam przeciwstawne postawy: hipokryzję-wyrachowanie i szczodrość objawiającą się w hojności a wynikającą z umiłowania Boga. Bogu podoba się to dobro, które wynika z głębi naszego serca. To niewiele które mamy i którym umiemy się dzielić, nie zachowując wszystkiego wyłącznie dla siebie sprawia, że Bóg widzi w nas swoje podobieństwo – rozpoznaje nas jako swoje dzieci.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

9 listopada (poniedziałek) – Rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej

10 listopada (wtorek) – św. Leona Wielkiego

11 listopada (środa) – św. Marcina z Tours

12 listopada (czwartek) – św. Jozafata

13 listopada (piątek) – św. Benedykta, Jana, Mateusza i Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski i Patronów naszej zielonogórsko-gorzowskiej diecezji. W tym dniu także rozpocznie się w Międzyrzeczu I. Synod Diecezjalny – jak słyszeliśmy w Liście Pasterskim odczytanym dzisiaj po Ewangelii.

 1. Trwa miesiąc listopad, codziennie w naszym kościele i Młodzieżowym Centrum Formacji modlimy się na różańcu za zmarłych poleconych naszej modlitwie na kartach wypominkowych. Przy okazji składania wypominek zebraliśmy kwotę 500zł, która w całości przeznaczona zostanie na pokrycie części kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. W intencji wszystkich zmarłych których imiona zostały wypisane w niedzielę 29 listopada o g. 11.00 zostanie odprawiona Eucharystia na którą serdecznie zapraszamy całe nasze rodziny.
 2. Na dzień dzisiejszy został przesłany do wszystkich kościołów List pasterski Episkopatu Polski o prześladowaniu chrześcijan. Ze względu na List pasterski naszego Biskupa, pełny tekst Listu Episkopatu znajduje się na naszej witrynie tymoteusz.org.pl w zakładce Kościół Rektoralny. Tam też można znaleźć najważniejsze i bieżące informacje na temat naszej działalności i funkcjonowania naszego kościoła.
 3. Dzisiaj w Krakowie rozpoczynamy II. moduł II. edycji Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów, która potrwa do piątku włącznie. Zaś od poniedziałku do czwartku będziemy także głosić konferencje formacyjne dla duchowieństwa diecezji radomskiej w Radomiu.
 4. W przyszłą niedzielę w całej Polsce zbierana jest taca na rzecz organizacji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w lipcu 2016r. Ze względu na to, że do parafii w naszej diecezji udadzą się klerycy Seminarium z Paradyża wraz z profesorami i będą kwestować na rzecz utrzymania Seminarium, nasz Biskup podjął decyzję o przeniesieniu zbiórki na Światowe Dni Młodzieży na niedzielę 22 listopada.
 5. Już dzisiaj pragnę zaprosić wszystkich do udziału w Odpuście naszego Kościoła, który odbędzie się w sobotę 5 XII. O godzinie 17.00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia a po niej odbędzie się koncert gitarowy Karola Koneckiego. Wstęp wolny a podczas koncertu będzie można złożyć ofiarę na pomoc prześladowanym chrześcijanom.
 6. Po raz pierwszy chcemy zaprosić osoby z Gubina na rekolekcje adwentowe w naszym kościele, które odbędą się od poniedziałku do środy 14-16 grudnia 2015r. Prowadzić je będzie bp Grzegorz Ryś z Krakowa – przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji. Spotkania rekolekcyjne odbywać się będą wieczorami, tak by nie kolidowały z codziennymi obowiązkami. Już dziś proszę zarezerwujcie sobie ten czas, byśmy razem mogli przygotować się do świąt Bożego Narodzenia we wspólnocie Kościoła.
 7. Dziękujemy wszystkim naszym dobroczyńcom za udzielane wsparcie i zapewniamy o naszej coczwartkowej modlitwie podczas Eucharystii w ich intencji.
 8. W każdą niedzielę w naszym kościele od g. 10.00 zapraszamy do modlitwy adoracyjnej przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie a od g. 10.15 służymy sakramentem Pokuty i Pojednania.
 9. We środę o 18.30 jak co tydzień zapraszamy na swoje spotkanie wszystkich członków Służby Liturgicznej Ołtarza.
 10. Zajęcia uzupełniające z katechezy w zakresie gimnazjum odbywają się w każdy wtorek o g. 18.30.
 11. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbywają się co tydzień w czwartek o g. 18.30.
 12. Próba zespołu muzycznego naszego kościoła w sobotę o g.30
 13. Na rozpoczynający się nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które niech nas umacnia na drodze hojności na wzór miłosiernego Boga.

 

ks. Artur Godnarski

rektor kościoła

 

 

Zapisz się na nasz NEWSLETTER

Zgadzam się na przetwarzanie danych w celu zapisania do newslettera i otrzymywania wiadomości e-mail.

Administratorem Danych są podmioty należące do Grupy Tymoteusz:
Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza
(ul. Kresowa 258A, skr. poczt. 39; 66-620 Gubin; NIP: 926 14 34 191; mBank 70 1140 1850 0000 2302 1700 1001)

Fundacja Cogito Ergo Credo. (ul. Kresowa 258A, skr. poczt. 39; 66-620 Gubin; NIP 926 167 12 58, mBank 68 1140 1850 0000 2301 8600 1001)

autoresponder system powered by FreshMail