1% podatku = 0 zł. wydatku

Jeśli przekażesz 1% z własnego podatku, nie tracisz ani grosza, nie trafia on do Skarbu Państwa tylko do konkretnej organizacji pozarządowej. Nasze Stowarzyszenie otrzyma pomoc – Ty nasza wdzięczność i modlitwę

O STOWARZYSZENIU

 

1995
Styczeń 1

Początki

Rozpoczęcie posługi ewangelizacyjnej na bazie doświadczeń i metodologii Szkoły Nowej Ewangelizacji. Zainicjowanie diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza.
1997
Marzec 23

Zawiązanie Wspólnoty

23 marca zawiązanie grupy inicjatywnej powstającego Katolickiego Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza i uchwalenie Statutu Stowarzyszenia. Zatwierdzenie dekretem bp. Adama Dyczkowskiego z dn. 29.09.1997r. Wspólnoty św. Tymoteusza.
1999
Styczeń 1

Pierwszy Przystanek Jezus

Pierwsza Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus – Żary 1999.
2003
Styczeń 11

Powstanie Młodzieżowego Centrum Formacji

Powołanie do istnienia Młodzieżowego Centrum Formacji przy Domu Wspólnoty. Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus 2003r.
2006
Styczeń 11

Stowarzyszenie otrzymuje OPP

Stowarzyszenie otrzymuje status Organizacji Pożytku Publicznego. Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus 2006r.
2012
Styczeń 11

Nowa Ewangelizacja

Zainicjowanie i prowadzenie biura Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji. Powołanie Wydawnictwa „Przystanek Jezus”. Zainicjowanie projektu Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów przy współpracy z Zespołem KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus Pierwszy Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji (Kostrzyn n./O.).
2013
Styczeń 11

Cogito Ergo Credo

Inicjowanie środowiska Szkoły Nowej Ewangelizacji w Edynburgu (GB) oraz Nowym Jorku (USA).. Zainicjowanie Międzynarodowej Platformy Cyfrowej dla Nowej Ewangelizacji NubesDei.org przy współpracy z Zespołem KEP ds. Nowej Ewangelizacji i akceptacji Konferencji Episkopatu Polski oraz Papieskiej Rady do spraw krzewienia Nowej Ewangelizacji. Powołanie Fundacji Cogito Ergo Credo dla realizacji działań związanych…
2016
Styczeń 13

Praca nad projektem Międzynarodowej Platformy Cyfrowej „Nubes Dei”

Zainicjowanie projektu Kampusu Nowej Ewangelizacji, Centrum Doskonalenia Osobowości, Centrum Ewangelizacji przez Muzykę.
Styczeń 13

Przyszłość……

Praca, Ewangelizacja i Modlitwa

JAK PRZEKAZAĆ 1%

 

Przekazujesz = Pomagasz = Ewangelizujesz

Naszym ewangelicznym obowiązkiem jest ewangelizacja. Jeśli nie potrafisz, nie posiadasz tego charyzmatu, boisz się wyjść i ewangelizować, twierdzisz sam lub ktoś stwierdził, że nie będziesz nigdy ewangelizatorem! Jest to nieprawda!

Ty również możesz ewangelizować!

Jak?

Przekaz 1% podatku na nasze Stowarzyszenie i pozwól młodym, charyzmatycznym osobom, które odkryły w sobie dar ewangelizacji bezpośredniej, pragną formacji, organizować się i ewangelizować.

Wystarczy 1% zaangażowania!

 

Procedura przekazania 1% podatku jest bardzo prosta – nie musisz sam dokonywać wpłaty na rachunek Stowarzyszenia. Wystarczy, że w składanym zeznaniu rocznym wskażesz po prostu nasza organizację, a 1% podatku przekazuje naczelnik urzędu skarbowego.

CO MUSZĘ ZROBIĆ?

 

Rozliczam się sam:

Nasz KRS to:

0000059009

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE W SŁUŻBIE NOWEJ EWANGELIZACJI – WSPÓLNOTA ŚW. TYMOTEUSZ

Wpisz w konkretnej rubryce numer KRS oraz kwotę, jaką przekazujesz.

Wypełniasz PIT-37 a w polu numer 137 i 138 wpisujesz numer KRS oraz kwotę wsparcia. Można ją obliczyć mnożąc podatek należny (z pola 126) przez 1% lub za pomocą naszego kalkulatora jednego procenta poniżej:

1%… to znaczy ile?

Przykład wypełnienia Pit-37:

Rozlicza mnie pracodawca:

Wszystko czego potrzebujesz to KRS i nazwa OPP

Wydrukuj ten dokument i przekaż pracodawcy (księgowej)

 

WYDRUKUJ

Czy firma na ryczałcie może przekazać 1%?

Jeśli prowadzisz swoja własną działalność gospodarcza i jesteś opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,masz prawo do przekazania 1% podatku na OPP.

Warunkiem darowizny dla OPP w twoim przypadku jest terminowe złożenie rocznej deklaracji PIT-28. Musisz zadbać o wpisanie do zeznania prawidłowego numeru KRS organizacji.

Jeszcze nie jest za późno!

Jeżeli spóźnisz się ze złożeniem deklaracji podatkowej w danym roku, to utracisz prawo do przekazania 1%. Warto złożyć nawet puste zeznanie, a potem w ramach korekty przekazać kwotę na rzecz naszej Organizacji.

Korektę (bądź korekty) należy złożyć w ciągu jednego miesiąca po upływie terminu złożenia deklaracji podatkowej za dany rok.

Jeżeli deklarację roczną złożysz wcześniej, czyli przed 30 kwietnia, to termin miesiąca na złożenie korekty należy liczyć i tak od 30 kwietnia, a nie od dnia złożenia deklaracji.

Sprawdź naszą wiarygodność:

 

WYSZUKIWARKA OPP