Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza została zainicjowana w roku 1995. Jako ekipa na przestrzeni minionych 22 lat spotkaliśmy dziesiątki tysięcy fantastycznych ludzi, którym głosiliśmy Dobrą Nowinę w czasie rekolekcji, kursów, dni skupienia i konferencji. Wielu z nich, gdy usłyszało orędzie kerygmatu, zachwyciło się nim i ruszyło w drogę za Jezusem.

 

Będąc członkami programu SESA (Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja) zapoczątkowanego przez świeckiego ewangelizatora  Jose H. Prado Floresa z Meksyku, w naszej służbie dla ewangelizacji kierujemy się zasadą, której św. Paweł nauczył Tymoteusza:

 

To, co usłyszałeś ode mnie za pośrednictwem wielu świadków, przekaż ludziom godnym zaufania, którzy byliby zdolni nauczać innych.

(2 Tm 2,2)

 

Dlatego bardzo cieszymy się, gdy widzimy, że ludzie, którzy Ewangelię usłyszeli od nas, teraz głoszą ją w swoim środowisku życia, podejmując wiele pięknych i owocnych inicjatyw dla budowania Kościoła.

Jeśli czujesz się zaproszony do przygody dzielenia się wiarą i chcesz odpowiedzieć szczodrobliwym sercem na zaproszenie do Nowej Ewangelizacji, możesz skorzystać z formacji w naszej szkole. Dzięki temu nabierzesz kerygmatycznego sposobu myślenia, i staniesz się umiejętnym w mówieniu o Jezusie ludziom, których spotykasz.

 

ZOBACZ, JAKIE KURSY ZAPLANOWALIŚMY W NADCHODZĄCYM CZASIE.

Kalendarz będzie aktualizowany i uzupełniany o kolejne propozycje.

KURS JAN

 

KURS PAWEŁ