Wczoraj wieczorem zakończyły się rekolekcje ewangelizacyjne dla parafii św. Wojciecha, a także dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w Koszalinie. Zarówno wiernych w kościele, jak i młodych, gromadzących się na hali sportowej prowadziliśmy do decyzji stania się uczniem-misjonarzem Jezusa.

REKOLEKCJE PARAFIALNE

W spotkaniach w kościele towarzyszyła nam po cichu Maryja, w jej wizerunku Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, która jako pierwsza przyjęła Słowo i to popchnęło ją do bezinteresownej służby i troski o potrzebującą pomocy Elżbietę.

Ponieważ zakończenie rekolekcji zbiegło się z 30. rocznicą konsekracji kościoła parafialnego, wraz z tą wspólotą dziekowaliśmy Bogu za dobro, które w tym czasie dokonało się pośród nich oraz zachęcaliśmy, by byli wspólnotą, która wciąż rodzi nowych ludzi dla Chrystusa.

Jesteśmy bardzo wdzięczni parafianom za ich życzliwe przyjęcie i za ro, że przez te dni gościli naszą 20-osobową ekipę w swoich domach.

REKOLEKCJE MŁODZIEŻOWE

Rekolekcje dla młodzieży odbywały się w ogromnej hali sportowej Politechniki Koszalińskiej, gdzie gromadziło się w szczytowych momentach nawet do 2 000 osób.

Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie. Jak za każdym razem, gdy głosi się kerygmat, widzieliśmy jego skuteczność i działanie łaski Bożej. Wielu młodych ludzi przystąpiło do sakramentu pokuty i pojednania, a także uczestniczyło w Eucharystii sprawowanej przez bp. Edwarda Dajczaka – ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Cieszymy się nimi, a także osobami, które po rekolekcjach chcą formować się w małych grupach i wzrastać w wierze. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w tym czasie i dołączyli do naszej ekipy, a zwłaszcza młodzieży z Suchej Beskidzkiej, którym głosiliśmy Ewangelię kilka tygodni temu oraz ewangelizatorom z koszalińskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Razem możemy więcej!