Jesteśmy już za połową Wielkiego Postu. Za nami 4 serie rekolekcji ewangelizacyjnych w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym tygodniu odwiedziliśmy Wałcz, by spotkać się z młodzieżą uczącą się w tamtejszych szkołach.

Początek nie należał do łatwych, ponieważ z blisko 700 osób katechizowanych, w rekolekcjach uczestniczyło około 150 uczniów. Widzieliśmy, jak pomimo starań duszpasterzy i katechetów,  wielu młodych w Wałczu nie jest zainteresowanych sprawą wiary. Towarzyszy im obojętność i ogólne znudzenie życiem. Jednak ci z nich, którzy pomimo presji środowiska, dali Bogu szansę, otrzymali coś, co przerosło ich początkowe oczekiwania. Wielu z nich spotkało w tym czasie żywego Boga, działającego w ich życiu. Niektórzy skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania, wracając w ten sposób do życia w przyjaźni z Bogiem.

Na początek tych rekolekcji Bóg dał nam obietnicę, że będzie w młodych czynił rzeczy nowe i tak się stało. Widzieliśmy, jak głoszony kerygmat powoli, ale sukcesywnie otwiera ich serca na przyjęcie łaski i przebaczenia Miłosiernego Ojca, gdy na ich twarzach pojawiał się uśmiech, w oczach zaczynało coś się zmieniać, a oni sami mówili o tym, że te dni wiele zmieniły w ich życiu.

Ci, którzy wytrwali do końca, stworzyli nową grupę, która będzie spotykać się raz w tygodniu, by kontynuować drogę wiary.

W najbliższym czasie przed nami jeszcze rekolekcje parafialne i młodzieżowe w Koszalinie, kurs Emaus w Halifax i spotkanie porekolekcyjne w Suchej Beskidzkiej. Prosimy, bądźcie z nami modlitwą.